Azərbaycan Respublikası Deflimpiya Komitəsi ilə "Əlilliyi Olan Uşaq və Gənclərin İdmana İnteqrasiyası” İctimai Birliyi arasında Əməkdaşlıq Memorandumu imzalanıb. Memorandumun əsas məqsədi ölkədə deflimpiya hərəkatının inkişafına təkan vermək, eşitmə məhdudiyyəti olan şəxslərin idmana cəlbini artırmaq və onların sosial inteqrasiyasını gücləndirməkdir.
IMG_2159.JPG
Əməkdaşlıq çərçivəsində tərəflər birgə təşəbbüslərlə çıxış edəcək, maarifləndirici kampaniyalar, təlim proqramları və genişmiqyaslı idman layihələri həyata keçirəcək. İctimai Birliyin təsisçisi və rəhbəri, paralimpiyaçı Aynur Məmmədova — taekvondo üzrə üçqat dünya və dördqat Avropa çempionu, Əməkdar idman ustası, prezident mükafatçısı və 2-ci dərəcəli əlilliyi olan şəxs olaraq — bu sahədəki bilik və təcrübəsini gənc idmançıların yetişdirilməsinə sərf edəcək.
IMG_2152.JPG
Birgə əməkdaşlıq cəmiyyətin hər təbəqəsinə bərabər imkanlar yaradaraq onların potensialını üzə çıxaracaq. Bununla yanaşı, inklüzivliyin gücləndirilməsi və idman vasitəsilə hər kəsin bərabər imkanlara malik olduğu cəmiyyətin qurulması istiqamətində mühüm addımlar atılacaq.

A Memorandum of Cooperation has been signed between the Deaflympic Committee of the Republic of Azerbaijan and the 'Integration of Children and Youth with Disabilities into Sports' Public Union. The main goal of the memorandum is to promote the development of the Deaflympic movement in the country, increase the involvement of individuals with hearing disabilities in sports, and strengthen their social integration.
As part of the collaboration, the parties will initiate joint initiatives, carry out awareness campaigns, training programs, and large-scale sports projects. The founder and leader of the Public Union, Paralympian Aynur Mammadova — a three-time World Champion and four-time European Champion in taekwondo, Honored Master of Sports, presidential awardee, and a person with a second-degree disability — will dedicate her knowledge and experience in this field to the development of young athletes.
Joint cooperation will create equal opportunities for all segments of society, bringing out their potential. Additionally, important steps will be taken towards strengthening inclusivity and building a society where everyone has equal opportunities through sports.