Sentyabrın 25-də gənclər və idman naziri Fərid Qayıbov idman federasiyalarının nümayəndələri ilə 16-cı görüşünü keçirib. Görüşdə Deflimpiya Komitəsinin Baş katibi Namiq Novruzov və İdman şöbəsinin əməkdaşı Asxab Kalaev iştirak edib.
Tədbirdə Paris-2024 Yay Olimpiya Oyunları ilə bağlı hesabat dinlənilib, 2025-ci ildə Azərbaycanda keçiriləcək III MDB Oyunlarına hazırlıq barədə, həmçinin beynəlxalq federasiyalara seçkilərdə təmsil olunma məsələləri, Azərbaycan İdman Akademiyasına qəbul, idman federasiyalarının sosial media fəaliyyəti haqqında məlumat verilib və bir sıra digər məsələlər müzakirə edilib.

On September 25, the Minister of Youth and Sport Farid Gayibov held his 16th meeting with representatives of sports committees and federations. The meeting was attended by the Secretary General of the Deaflympia Committee Namig Novruzov and the Sports Department representative Askhab Kalaev.
The event included a report on the Paris-2024 Summer Olympic Games, preparations for the III CIS Games to be held in Azerbaijan in 2025, as well as information on representation in elections to international federations, admission to the Azerbaijan Sports Academy, social media activities of sports federations and etc.