14 may 2026-cı il tarixində İspaniyanın Almeriya (Almería) şəhərində ICCD-nin 38-ci Konqresi keçirilib.
Konqres çərçivəsində təşkilatın gələcək fəaliyyət istiqamətləri, strateji planları və qarşıya qoyulan hədəflər müzakirə olunub. Eyni zamanda, ICCD-nin 2026–2030-cu illər üzrə yeni prezident seçkiləri baş tutub.
Səsvermənin nəticələrinə əsasən, Alfredo Fernandez Qomes təşkilatın yeni prezidenti seçilib. Azərbaycan Deflimpiya Komitəsini konqresdə qurumun nümayəndəsi Heydər Rəhimli təmsil edib.
Deflimpiya Komitəsi olaraq cənab Alfredo Fernandezi təbrik edir, gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayırıq.

On 14 May 2026, the 38th Congress of the International Chess Committee of the Deaf was held in Almería, Spain.
Congress discussed the organization’s future of activities, strategic plans, and upcoming goals. At the same time Congress held elections for the new President of the ICCD for the 2026–2030 term.
According to the voting, Alfredo Fernández Gómez was elected as the new President of the organization. The Azerbaijan Deaflympic Committee was represented at the Congress by the its representative, Mr. Heydar Rahimli.